Сторінка фізінструктора

   

Бінарне (інтегроване) заняття в старшій групі за методикою М.Єфименка  "Юні рятівники"

                                                              
   Мета: спонукати дітей до активності і самостійності під час виконання рухів та ігрових дій, підтримувати позитивно-емоційний стан у руховій діяльності; удосконалювати вміння дітей  повзати різними видами, лазити по гімнастичній стінці, стрибати через перешкоди, пролазити в обруч правим та лівим боком; закріпити різні види ходьби; розвивати пластичність, гнучкість, влучність, швидкість під час гри; зміцнювати м’язи тіла; виховувати сміливість, мужність і повагу до людей, які працюють в екстримальних службах.Обладнання: гімнастична лава, обручі, дуги, гімнастична стінка, гумка, масажні щітки, «цеглинки», прапорці.Хід заняття:Кореспондент (вихователь з мікрофоном): Добрий ранок. Я  кореспондент місцевої газети «Чернігівські відомості» веду репортаж з місця тренування команди «Служба порятунку». Нам дозволили провести цілий день з цими мужніми і сміливими хлопцями та дівчатами. Нагадую телефон служби порятунку 101. А зараз девята година ранку, команда розташувалася для тренування разом зі своїм інструктором. (Діти заходять до залу і лягають біля гімнастичної лави.)Інструктор з фізкультури: Перша вправа – повороти голови, розминаємо мязи шиї.1.(вправа – лежачи на спині, повороти голови вліво та вправо)2.Підіймаємо штангу вгору. Зміцнюємо м’язи рук та плечей.   (вправа – те ж саме, руки зігнуті в ліктях. Підіймання рук вгору.)
     3. Вправа «Місток» зміцнюємо м’язи спини
   (вправа – лежачи на спині, ноги зігнуті в колінах, руки вздовж тулуба. Підіймання тулуба вгору).4. Вправа «Велосипед». Зміцнення м’язів ніг. (вправа – лежачи на спині діти «крутять педалі»).5. Вправа «перевороти». Зміцнення мязів пини на живітживота та спини.   (вправа – лежачи на спині, руки вгору, торкаються лави. Перевороти зі спини на живіт).6. Вправа «Віджимання від підлоги».(вправа – лежачи на животі, руки в упорі)7. Вправа «Гойдалка». Зміцнюємо мязи спини.(вправа – лежачи на животі, руки перед собою. Поперемінне піднімання вгору рук та ніг).Кореспондент (вихователь): А зараз команда продемонструє нам техніку володіння різним  видами повзання по-пластунськи: в позі на низьких «карачках» (спираючись на коліна і лікті), на середніх «карачках» (долоні і коліна) і високих «карачках» (долоні і стопи). Команда володіє різними видами ходьби, які допомагають їм швидко долати всі перешкоди. (Діти йдуть напівприсівши і поступово переходять на звичайну ходьбу.)Кореспондент (вихователь): Зверніть увагу на тренування суглобів. Це спеціальна гімнастика з елементами йоги, яка допомагає суглобам стати більш пластичними і рухливими (діти роблять гімнастику для суглобів, завершують загальним масажем для всього тіла, похлопуванням долонями від маківки голови до п’ят з вигуком ха-а-а!)Кореспондент (вихователь): І ось нарешті перший дзвінок. На вулиці Червоногвардійській палає будинок, у якому залишилася дитина. І хлопці та дівчата кинулися на допомогу.(Діти виконують повзання на животі по гімнастичній лаві, підтягуючись руками; стрибки через лаву, спираючись на руки, лазіння по гімнастичній стінці поперемінним кроком, пролізання в обруч правим та лівим боком, підстрибування, намагаючись дістати предмет. У кінці завдання знаходять ляльку.)                          Кореспондент (вихователь): Команда з мужністю справилася з пожежою і врятувала дитину, але не встигла вона відпочити – знову дзвінок! На хімічному заводі вибух і щоб отруйні речовини не потрапили в повітря, іх треба засипати піском. Хлопці і дівчата у спеціальних масках кинулися ліквідовувати наслідки аварії. (Діти виконують кидання торбиною з піском у горизонтальну ціль.)Кореспондент (вихователь): Команда оперативно справилась з поставленою задачею, але що це?! Наступний дзвінок! В результаті землетрусу постраждали будинки. Рятівники діляться на дві команди. Яка швидше розбире уламки будинку і побудує новий? Бігова естафета «Хто скоріше» (Діти будують із цеглинок будинок.)Кореспондент (вихователь): Зараз команда разом зі своїм інструктором поділиться своїм своїм досвідом, що треба робити при обмороженні тіла. (Діти показують масаж тіла за допомогою щіток).Кореспондент (вихователь): Ми дякуємо цим мужнім хлопцям і дівчатам за те, що вони у важку годину завжди поруч і нагадуємо телефон служби порятунку 101.Діти співають пісню на музику із телесеріала «Менты».Когда над городом сгущается туман,И наша помощь очень требуется вам.Под силу все дела друзьямМы успеваем тут и тамВедь наша дружба очень помогает намДа! А пожелай ты нам ни пуха ни пера!Да! Пусть не по правилам игра!Да! И если вдруг беда, скорей нас позовиНаш номер набери.Діти з піснею уходять. Кореспондент (вихователь): Нагадую телефон служби порятунку 101. З вами була кореспондент газети «Чернігівські відомості». Дякую за увагу!